Lahedad podcast’id, mida kuulata siis, kui…

 

Kui näed tänaval klapid peas kõndivat inimest, kes naerab, muigab, noogutab aeg-ajalt, jääb sügavalt mõttesse, poetab ehk pisara või näitab mõnda muud emotsiooni, siis ilmselt kuulab ta taskuhäälingut. Podcast’id on vallutanud maailma ja otse loomulikult oleme meie ka selle võimsa formaadiga kaasa läinud. Kes veel ei tea, siis „Asi on minus!“ taskuhääling on kuulatav nii Spotifys kui ka teistes suuremates muusikaplatvormides. 

 

Sandra Raju toob siin välja viis oma lemmikut ehk podcast’id, mida kuulata siis, kui…

 

… tunned, et soovid meelelahutust ja peatäie naerda – „Mis värk sellega on?’’

Seda juhivad Genka, Liisi Rohtung ja Dagmar Lamp ja nad ütlevad enda kohta „Eesti esimene ja ainus Twitteris sündinud podcast“. Kõik algas ühest süütust Twitteri lõimest, millest kõik kolm kinni haarasid ja otsustasid, et räägivad asjadest, millest nad mitte midagi ei tea! Teemadering on lai, muu hulgas vesteldakse sellest, mis värk siis selle rumaluse, harjumuste, külaliste, karvade, seente, vananemisega jms on. Seda kõike tehakse väga meeleolukal moel ja kerge huumoriga vürtsitatult. Minu lemmik on siiamaani 9. osa ehk „Mis värk selle teretamisega on?“, aga soovitan soojalt kuulata ka teisi. 

PS! Kui sa naersid Genka teretamise loo peale, siis me võiks olla suure tõenäosusega suured sõbrad. 

 

… tunned, et soovid oma kehaga paremat kontakti leida – „Kehadest ja muust’’

Minu jaoks täiesti uus leid, kus Carolin Ligi räägib paljude inimestega kehast ja samas ka eluolust, saavutustest, kukkumistest-tõusmistest, taipamistest jne. Väga ausad ja rahustavad vestlused ning eriti meeldib mulle saatejuhi hääl – juba see on omamoodi meditatiivne. Ma pole kõiki osi jõudnud veel ise kuulata, aga tean, et mõnes on vaid vestlus ja teistes viiakse läbi ka meditatsioone. Põnev on ka kuulata inimeste lugusid, kellest ma midagi ei tea. Viimane vägagi mõnus kuulamine oli nr 36 –  „Mona Kattel - keha ja toetavad harjumused’’.

 

… tunned, et soovid oma rahaasjad kontrolli alla saada – „Rahareede’’

Katri Teller on alati olnud minu jaoks girl crush – ilus, tark, julge, ambitsioonikas, aus, energiline, tahet täis jne. Teine saatejuht, Kristjan Liivamägi on samuti ülimalt sümpaatne ning teda kuulates tekib isegi soov tagasi ülikooli minna – selliste õppejõudude käe all õpiks küll (siinkohal tervitused ka minu kõikide aegade lemmikõppejõule Maria Murumaa-Mengelile). „Rahareede“ on lihtsa ülesehitusega, meeleolukas, humoorikas ja väga informatiivne. Soovitan kuulamist alustada täiesti algusest ehk alusta siit.  

 

… tunned, et sind huvitab aina rohkem see, mis toimub sinu hinges – „Omika Podcast“

Siin jagab oma mõtteid, avastusi ja eluhetki Annika Allikmäe, keda tutvustatakse kui tunnustatud emotsioonide vabastamise eksperti. Kui aus olla, siis mõtlen seda saadet kuulates alatihti, et „huh, oot, mida see veel tähendab?“, ja nii nagu selle avastamise alguses võtan ka praegu mitmeid asju kerge skeptitsismiga, sest kõneaineks olev hingeline, energiaid ja tunnetamist täis maailm on minu jaoks veel veidike võõras. Küll aga olen avatud õppima inimestelt, kes tunnevad end hästi ja suudavad oma mõtteid selgelt ning arusaadavalt edasi anda. Annika tundub olevat üks nendest inimestest, seega tahan mõista, mis see on, mis temas on rahulolu tekitanud, et oskaksin ise ka oma elus seda rakendada. Ma ei pea kõike uskuma, 100% kaasa tegema, religioosselt praktiseerima, aga usun, et igaüks meist leiab sellest saatest midagi, mis teeb ta paremaks inimeseks. Soovitan kuulata kohe algusest või alustada hoopis mõnest meditatsioonist, näiteks „Meditatsioon algajatele: üldstressist ja ärevusest vabanemine’’.  

 

… kui tahad minuga koos veidike aega veeta – „Sportland Be 1st Podcast’’

Täpselt nii – ma ei saanud seda mainimata jätta! Sel hooajal on minu kõrval uus saatejuht, Sportlandi turundusdirektor Henri Kruusel. Nagu ikka käivad meil saates külas paljud vinged, võimsad, tahet täis inimesed: sportlased, artistid, treenerid, seiklejad, akadeemikud, teadlased jpt, kellel ette näidata erakordseid saavutusi. Saated on kahte tüüpi: vestlused ühe inimesega või osad, kus lahkame mõnda konkreetset teemat või spordiala. 

Minu lemmikuks on (ja vist jääb ka) saade „#161 Urmo Aava – abielust kaardilugejaga, võimatutest missioonidest ja magama panekust.’’